Župnijska Karitas Sveti Križ – Podbočje je bila v naši župniji ustanovljena leta 2007 in je sestavni del Škofijske Karitas Novo mesto. Škofijska je vključena v Slovensko Karitas, ki je polnopravna članica Caritas Internationalis in Caritas Europa (maj 1995).

Nepokrite stiske so prednostna naloga Karitas v Sloveniji. Sodelavci župnijske Karitas na svojem območju odkrivamo nove socialne stiske in spodbujamo širšo javnost in državne ustanove tako, da predlagamo možne rešitve ter po svojih močeh pomagamo in sodelujemo v širšem družbenem procesu boja proti revščini in socialni izključenosti v t.i. socialni mreži.

Karitas je humanitarna organizacija, ki si prizadeva za dostojanstvo človeka, spoštuje človekove pravice, se zavzema, da se zemeljske dobrine pravično delijo med vse. Najbolj revni in zatirani naj zopet najdejo upanje.

Naša Karitas pokriva dve župniji in sicer Sv.Križ – Podbočje in Kostanjevica na Krki.

Imamo devet aktivnih članov ki, razen delitve hrane, pokrivajo tudi obiske in pogovore s prosilci. Trudimo se, da ob stiski prisluhnemo in s povezovanjem in z nasvetom pomagamo, kolikor je v naši moči.

Vse ljudi dobre volje naprošamo, da vzpostavite kontakt z nami, če v svoji okolici poznate koga, ki bi bil potreben karitativne pomoči. Prav tako tudi vse potencialne prejemnike, da se nam oglasijo, da skupaj naredimo nekaj dobrega za vse potrebne.

Kontaktirate nas lahko preko župnijskega urada na spodnjem naslovu ali telefonu.

Karitas Sv.Križ – Podbočje

Podbočje 69 (župnišče)